Які переваги сталого реформування ВВТ?

Розвиваючи сектор внутрішнього водного транспорту, Україна матиме у своєму розпорядженні високоефективний вид транспорту, інфраструктура якого не потребує значних інвестицій; за дуже короткий проміжок часу система річок України, що включає річкові порти, термінали та важливі сполучення зможе бути залучена до міжконтинентальної торгівлі через морські порти та зможе конкурувати з перевантаженими і дорогими інфраструктурними мережами залізничного та автомобільного транспорту.

Зокрема, промисловість та сільське господарство отримають переваги від можливостей, які надає внутрішній водний транспорт. Потрібно також згадати і про суднобудівну галузь, Україна має багаторічний досвід у цій галузі, хоча на сьогоднішній день вона навряд чи має універсальний флот для внутрішнього судноплавства, але країна має всі можливості для створення власного нового флоту.

Крім покращення економічного становища України та підвищення її конкурентоспроможності на ринку для отримання додаткових прибутків, для широкої громадськості важливим є той факт, що система внутрішнього водного транспорту також може бути залучена і до сфери відпочинку, крім того, фокусування на цій системі сприятиме покращенню обізнаності щодо екологічної цінності річкових басейнів.

Правова та регуляторна реформа, заснована на стандартах ЄС, сприятиме інвестуванню у флот і термінали, покращить прозорість та забезпечить рівні умови для економічних суб'єктів. Крім того, відповідність європейським стандартам і передовій практиці сприятиме узгодженому розвитку ринку та інтеграції технологій для внутрішніх водних шляхів.