iwtinua

Поточний стан внутрішнього водного транспорту в Україні

Інтерактивна мапа річкових портів і терміналів

Україна має дуже широку мережу внутрішніх водних шляхів. Дніпро - найбільша і найважливіша річка, яка є національним надбанням України. Річка використовується для вантажних і пасажирських перевезень, а також має багато інших різноманітних функцій - виробництво електроенергії на гідроелектростанціях, забезпечення водою населення та сфери сільського господарства, і, звичайно, річка є гарним місцем для дозвілля, де можна купатися, ловити рибу та кататися на човнах.

Враховуючи велику кількість користувачів річки, найважливішими аспектами реформування сфери ВВТ є організація державного управління річковою системою (хто за що відповідає), забезпечення фінансування на обслуговування та інвестиції в державну інфраструктуру внутрішнього водного транспорту, наприклад, фарватери та судноплавні шлюзи. Метою реформ також є популяризація річкового транспорту та сприяння переведенню вантажних перевезень з автомобільного транспорту на річковий транспорт, оскільки він є дешевим та екологічним видом транспорту.

Насамперед ці реформи мають проводитися з прийняттям Закону «Про внутрішній водний транспорт», який понад 10 років обговорювався у Верховній Раді України.

4 грудня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внутрішній водний транспорт» (документ 1054-IX).